Medaile americkych prezidentů

Vážení,

dovolte, abychom Vás informovali o zcela mimořádné sběratelské i investiční příležitosti do zlatých a stříbrných medailí s portréty amerických prezidentů, které od roku 2009 začala vydávat Česká mincovna.

Medaile Barack Obama – Praha 2009 byla vydána u příležitosti návštěvy 44. prezidenta USA a nositele Nobelovy ceny za mír Baracka Obamy v dubnu 2009 v Praze, kde přislíbil zahájit jednání s Ruskem o snižování jaderného arzenálu.

Medaile John Fitzgerald Kennedy je věnována populárnímu 35. prezidentovi USA, jehož život ukončila předčasně kulka atentátníka v roce 1963 v Dallasu.

Počátkem července 2010 vyjde medaile s motivem historického setkání Obama – Medveděv v Praze v dubnu 2010, na němž oba státníci podepsali smlouvu START o snížení počtu jaderných zbraní na obou stranách.

Všechny tři medaile vycházejí v limitované edici. Všechny rovněž zachycují mimořádné okamžiky v historii mezinárodní politiky. Medaile nejen tematicky tvoří volnou kolekci, ale představují i zajímavou investici a mohou být využity rovněž jako unikátní dárek.


Medaile amerických prezidentů

Webmaster: Prokeš Martin ©2009 - 2018